Geleceğin Meslekleri ile Siz de Kariyerinizi Zirveye Taşıyın

gelecegin-meslekleri

Geleceğin meslekleri, hayatları değiştirmek ve kariyeri zirveye taşımak için, şimdiden pek çok adayıyla gelişme sürecini yaşıyor. Bu, aynı zamanda yeni nesil dediğimiz genç jenerasyon açısından oldukça olumlu bir gelişme. Eskiden büyüyünce ne iş yapacağımız sorulduğunda cevaplar hep belliydi. Şimdi ise, geleceğin meslekleri ile alternatifler çoğaldı ve meslek yelpazesi genişledi.
Eğer siz de kariyerinizde doğru ve sağlam adımlar atmak, geleceğe yatırım yapmak istiyorsanız, geleceğin meslekleri hakkında daha fazla bilgi edinerek hayatınızda fark yaratmaya başlayabilirsiniz. O halde, gelin geleceğin mesleklerine birlikte göz atalım…

 

Sosyal medya uzmanlığı şuanda dijital çağın en popüler mesleklerinden

Her geçen gün daha popüler bir hale gelen sosyal medya uzmanlığı, son birkaç yıldır birçok şirketin en çok ilan koyduğu geleceğin meslekleri sıralamasında belki de başı çekenlerden ilki. Markanın reklamını dijital ortam üzerinden gerçekleştiren ve hazırladığı yazı ve dökümanlarla, sosyal medya paylaşımlarıyla markanın pazarlama stratejilerini belirleyen sosyal medya uzmanları, şuanda bile oldukça popüler hale gelmeye başladı ve birkaç yıl sonra internet hayatımızda olduğu sürece popülaritesini hiç kaybetmeyecek bir meslek.

Akıllı telefon çağının getirisi mobil yazılımcılık

Artık öyle bir devirde yaşıyoruz ki küçük çocukların elinde bile akıllı telefon görmeniz mümkün. Akıllı telefonun bu kadar önemli olduğu bir çağda ise şirketler, bilgisayarla uğraşmak yerine akıllı telefonlarına yükledikleri mobil yazılımlara yatırım yapıyorlar. Bu işi yapan insan sayısı ise Türkiye’de oldukça az. Bu yüzden şu anda ve gelecekte bu alanda birçok personel açığı olacağı için en gözde mesleklerden biri haline gelecek.

Pazar araştırma analistliği geleceği inşa ediyor

Şirketlerin büyümesi, yeni iş alanlarının kurulması ve aradaki rekabetin gün geçtikçe artması artık şirketi bir adım öne geçirecek araştırmacılara ihtiyaç duymalarına sebep oluyor. Burada da devreye pazar araştırma analistleri giriyor. Şirketin satışlarını piyasada takip eden, tüketicilerle iletişim kurarak onların memnuniyetlerini ve ihtiyaçlarını ölçen ve şirket için bu sayede yeni satış taktiklerinin geliştirilmesini sağlayan pazar araştırma analistleri, her zaman ihtiyaç duyulan bir meslek grubu olacak.

Müşteri ilişkileri uzmanın yerini artık CRM uzmanlığı alıyor

Eskiden müşteri ilişkileri temsilcilerinin yaptığı memnuniyet belirleme işini, artık teknolojinin gelişmesi ve şirketlerle hizmet alanların daha az yüz yüze görüşmesinden dolayı artık CRMsistemleri devraldı. İnternet ve çağrı merkezlerin üzerinden müşterilerin ihtiyaçlarını ve problemlerini belirleyen bu sistemin gelişmesiyle de bu sektörün personel ihtiyacını gün gittikçe arttırıyor.

Doğal Yaşam Koçluğu

Uzun süre doğadan uzak kalan insan doğaya ve doğala alışmakta da zorluk çekiyor. Bu noktada devreye yön gösterecek Doğal Yaşam Koçları girebilir.

İnternet Gazeteciliği

İnsanlar artık haberler veya öğrenmek istedikleri diğer her şey için interneti kullanıyor. Dijital çağın sürekli gelişmesinden dolayı internet gazeteciliği geleceğin mesleklerinden biri olarak görülüyor.

 

Şimdilik bu kadar….

Siz de geleceğin meslekleri ile kendiniz ya da sevdikleriniz için yıldızı parlayacak bir kariyer oluşturabilirsiniz. Dolayısıyla, öncelikle nasıl bir iş yapmak istediğinize karar verin ve sevdiğiniz işi yapmanın keyfini çıkarın. Geleceğin meslekleri, size yepyeni hedef ve başarıların kapılarını açacak.

facebooktwittergoogle_plus

Son Yazılar

Richard Branson’dan başarı için 10 öğüt
richard-bransondan-basariya-giden-yolda-10-oneri
1. Hayallerinizi takip edin ve yapın: Bir iş yaratacaksanız...
dijital-pazarlama
dijital-pazarlama-ipuclari
Dijital Pazarlama Nedir? Dijital pazarlama terimi, uzun akademik...

Kategori

  • Genel
  • error: