Richard Branson’dan Başarıya Giden Yolda 10 Öneri

Richard Branson’dan başarı için 10 öğüt

1. Hayallerinizi takip edin ve yapın: Bir iş yaratacaksanız bunun hobiniz ya da tutku duyduğunuz ve keyif aldığınız bir şey olduğundan emin olun. Yapacaklarınızı da ertelemeyin; ‘şimdi yapıyorum‘ diyen insanlar daha tatminkar ve heyecanlı bir hayat yaşar.

2. Pozitif fark yaratın ve geliştirin: Girişimci olmanın temeli insanların hayatında pozitif bir fark yaratacak fikre sahip olmaktır.

3. Fikirlerinize inanın ve en iyisi olun: İnsanlar gerçekten iyi olduğunu hissetmez ve gurur duymazsa bir şey yapmanın anlamı yoktur. Fikrinize tutkuya varır derecede inanmalısınız. Ayrıca açıkça dünyanın en iyisi olmayacaksa, yeni bir havayolu şirketi kurmanın anlamı yoktur. Yaptığınız şeyin her boyutunun daha iyi olduğundan emin olmalısınız.

4. Eğlenin ve ekibinizle ilgilenin: Yüzde yüz inanıyorum ki, eğlenmek önemlidir ve eğer artık eğlenmiyorsanız yola başka bir şeyle devam etmenin zamanı gelmiştir. İşyerinizde baştan sona mutlu bir çevre yaratmalısınız. Çiçeklerle insanlar çok da farklı değildir; çiçekler sulanmazsa ölür, sulanırsa açar. Aynı şey insanlar için de geçerli. İnsanları gerçekten önemseyen, en iyiyi arayan, eleştirmeyen çalışanlara sahip olmalısınız.

5. Vazgeçmeyin: Bu inanılmaz önemlidir, girişimci olmak maceracı olmaktan farklı değildir. Zorlukların üstesinden gelmek için gece gündüz çalıştığın anları bolca yaşayacaksınız. Kendinizi yeni güne hazırlayın ve devam edin. Bir şeyin moralimi bozmasına bir ya da iki saatten daha fazla izin vermedim.

6. Birçok liste yapın ve kendinizi yeni meydan okumalar için hazır tutun: Pek çok liste yapıyorum çünkü detaylar bir firmayı ortalama bir şirket yerine istisnai bir şirket yapar. Detaylar ve kendinizi yeni hedeflere, mücadelelere hazırlamak önemlidir. İlk bir yılın başarmak istediğiniz hedefleri kaydetmek için uygun bir zaman olduğunu düşünüyorum.

7. Ailenizle vakit geçirin ve yetki devretmeyi öğrenin: Girişimci olmak için yetki dağıtma sanatını öğrenmelisiniz. İşinizi günlük bazda sizden daha iyi yönetecek birini bulun, böylece büyük resmi düşünmek ve ailenizle vakit geçirmek için vaktiniz olur.

8. Televizyonu kapatmayı ve dışarı çıkın, birşeyler yapın: Annem bizi hep yetiştirirken hep televizyonu kapatır, dışarı çıkarırdı. Bence bu çocuk yetiştirmek için iyi bir yöntem.
9. İnsanlar sizin hakkınızda kötü bir şey söylediğinde onlara yanıldıklarını ispat edin: Başarılı bir insanın ismine tutunarak, onların adının arkasına sığınarak birkaç fazla kitap satmaya çalışan insanlar olacaktır. Böyle insanları görmezden gelmeyi öğrendim. En iyi yol bu insanların yanıldığına onları inandırmak yapılacak en iyi şeydir.

10. Sevdiğinizi yapın ve mutfakta bir kanepeniz olsun: Sadece bitr hayatınız var, dolayısıyla hoşlanacağınız şeyi yapın. Kanepesi olan bir mutfak, bir yatak odası ve sevdiğiniz bir partneriniz olduğu müddetçe hayatınızda başka eklentilere ihtiyaç duymazsınız.

facebooktwittergoogle_plus

Son Yazılar

Richard Branson’dan başarı için 10 öğüt
richard-bransondan-basariya-giden-yolda-10-oneri
1. Hayallerinizi takip edin ve yapın: Bir iş yaratacaksanız...
dijital-pazarlama
dijital-pazarlama-ipuclari
Dijital Pazarlama Nedir? Dijital pazarlama terimi, uzun akademik...

Kategori

  • Genel
  • error: